2024-05-02

30 kwietnia po raz kolejny klasa pierwsza integracyjna wzięła udział w warsztatach ogrodniczych organizowanych przez Fundację Naturalnego Rozwoju.

2024-05-06

18-go kwietnia 2024 r. klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Czernicy. Uczniowie wzięli udział w warsztatach wiosennych, a następnie odwiedzili Centrum Edukacji Kosmicznej Astrolab, gdzie z ciekawością wysłuchali filmu edukacyjnego o Kosmosie.

2024-05-08

Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła stała się Placówką Partnerską programu FitSchool.

Celem głównym projektu jest umacnianie potencjału zdrowia dzieci poprzez zwiększenie poziomu aktywności fizycznej.

2024-05-09

W dniach 22-25 kwietnia nasza ekipa Kodoziomków wybrała się do czeskich Neratovic.

W ramach drugiej odsłony współpracy finansowanej ze środków Funduszu Wyszehradzkiego dziesięcioro uczniów z klasy 6a, 7a i 8a zamieszkało w rodzinach swoich przyjaciół, których gościliśmy w Rybniku we wrześniu.

2024-05-13
We wtorek 30 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Ta wyjątkowa lekcja historii w wykonaniu uczniów klas I-III przeplatana utworami patriotycznymi była niezwykle ważnym momentem, podczas którego oddaliśmy hołd wolności i niezależności - darami od naszych przodków.
2024-05-18

Zwrócono się do nas z prośba o udział w kolejnej akcji dla chorego Samuelka - "Koledzy dla Samuelka - przybij 5-kę z Samuelkiem". Czas goni a Neuroblastoma, z którą zmaga się mały Samuelek jest bardzo nieprzewidywalna.

Dlatego wszyscy staramy się przyspieszyć i pomóc temu małemu wojownikowi z Rybnika, aby mógł pokonać potwora, który mieszka w jego malutkim ciałku.

Jest małym bohaterem, który nigdy się nie skarży, dzielnie znosi kolejne chemie i trudne leczenie po to, aby żyć.

2024-05-21

17 maja po raz kolejny odbyły się w naszej szkole warsztaty ogrodnicze w ramach Projektu „Resiliency Gardens”.

Spotkanie dla Rodziców przyszłorocznych Pierwszoklasistów
2024-05-27

We wtorek 4 czerwca o godz. 16:30 w budynku głównym przy ul. Śląskiej 18a odbędzie się spotkanie informacyjne dla Rodziców uczniów przyszłorocznych klas pierwszych.

Zapraszamy.

2024-05-28

Z końcem maja w naszej szkole dobiegły końca akcje charytatywne dla chorego Samuelka.

W zbiórce fantów na „Urodzinowy Kiermasz Różności dla chorego Samuelka” zebraliśmy bardzo dużo maskotek, gier, zabawek, książek oraz różnego rodzaju upominków, które zostały zapakowane do samochodu i przewiezione bezpośrednio do organizatora.

2024-05-28

Dzieci świetlicowe przez cały rok szkolny uczestniczyły w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Czyściochowa Akademia” pod patronatem drogerii Rossmann.

2024-05-29

Wieczorem 24 maja wystartował pierwszy czternastogodzinny Nocny Maraton Języka Angielskiego w SP35!

Wydarzenie odbyło się pod hasłem "Space Explorers", a jej tematem przewodnim był podbój kosmosu i podróże międzyplanetarne.

Impreza powróciła w mury naszej szkoły po 7 latach i jest naturalnym spadkobiercą kultowych nocnych maratonów organizowanych w Gimnazjum nr 3 od 2008 r. ---> Film z poprzednich maratonów
2024-05-31

29 maja odbyły się już ostatnie warsztaty w ramach Projektu „Resiliency Gardens”.