Warsztaty ogrodnicze „Rola zapylaczy w ogrodzie – hotel dla owadów” w ramach Projektu „Resiliency Gardens”

2024-05-21

17 maja po raz kolejny odbyły się w naszej szkole warsztaty ogrodnicze w ramach Projektu „Resiliency Gardens”.

Tym razem dowiedzieliśmy się jaką role odgrywają zapylacze w ogrodzie i kto do tych zapylaczy należy. Następnie dzieci wykonały  „Hotele dla owadów” z naturalnych przedmiotów tj. patyki, szyszki, sucha trawa i innych naturalnych rzeczy znalezionych w ogrodzie. Domki wykonane przez dzieci zostały umieszczone w ogródku warzywnym  oraz na nowo powstałej łące kwiatowej.

Dzieci, które uczestniczą aktywnie w projekcie na co dzień pielęgnują ogródek, plewią, podlewają, dosadzają nowe warzywa i owoce. No i co najważniejsze degustują się tym co już im wyrosło, czyli rzodkiewką, sałatą, truskawkami, poziomkami i ziołami.

FILMIK Z WARSZTATÓW