KODOZIOMKI NA WYMIANIE W CZECHACH

2024-05-09

W dniach 22-25 kwietnia nasza ekipa Kodoziomków wybrała się do czeskich Neratovic.

W ramach drugiej odsłony współpracy finansowanej ze środków Funduszu Wyszehradzkiego dziesięcioro uczniów z klasy 6a, 7a i 8a zamieszkało w rodzinach swoich przyjaciół, których gościliśmy w Rybniku we wrześniu.

Założeniem projektu po raz kolejny było kodowanie, programowanie i udział w zawodach robotów. Wszyscy zaprezentowali się pięknie i pozytywnych emocji nie brakowało.

Ekipa młodych programistów pod okiem opiekunów pani Oli Bulli, Ewy Tyl-Korzeniewskiej i Wojciecha Wasylko zwiedzili Melnik, Pragę oraz centrum nauki IQLandia w Libercu.

Znaleźliśmy też czas na wspólną zabawę i udział w lekcjach czeskich gospodarzy.

Nasza współpraca z zaprzyjaźnioną szkołą z Neratovic trwa nieprzerwanie od 18 lat.

Przed nami zapewne jeszcze wiele niezwykłych przeżyć!