Warsztaty ogrodnicze „Segregacja i kompostowanie” w ramach Projektu „Resiliency Gardens”

2024-05-31

29 maja odbyły się już ostatnie warsztaty w ramach Projektu „Resiliency Gardens”.

Tematem warsztatów była „Segregacja i kompostowanie”, dzieci miały okazję przypomnieć sobie jak segregujemy śmieci i do jakich worków wrzucamy odpadki. Wykonały również ćwiczenia praktyczne, które polegało do powrzucania do odpowiednich worków znalezionych śmieci. Następnie wspólnie założyliśmy szkolny kompostownik, a panie z Fundacji Naturalnego Rozwoju opowiedziały co powinno się znajdować w kompostowniku a co nie, aby był przydatny w naszym ogrodzie.

Projekt dobiega już końca, ale pracy w ogrodzie mamy jeszcze bardzo wiele. Tym bardziej, że po za przyjemnościami i smakołykami, które czerpiemy z ogrodu mamy też wiele wyzwań.  Do  naszego ogrodu zawitały ślimaki i mszyce,  a każdy ogrodnik wie, że tacy goście  w ogrodzie to nic dobrego dla naszych upraw.

Jak widać nasze warzywa i owoce smakują nie tylko dzieciom.