PIERWSZY NOCNY MARATON JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SP35! THE LEGEND IS BACK!

2024-05-29

Wieczorem 24 maja wystartował pierwszy czternastogodzinny Nocny Maraton Języka Angielskiego w SP35!

Wydarzenie odbyło się pod hasłem "Space Explorers", a jej tematem przewodnim był podbój kosmosu i podróże międzyplanetarne.

Impreza powróciła w mury naszej szkoły po 7 latach i jest naturalnym spadkobiercą kultowych nocnych maratonów organizowanych w Gimnazjum nr 3 od 2008 r. ---> Film z poprzednich maratonów
20 uczniów z klas 7a i 8a pod okiem opiekunów - Ewy Tyl-Korzeniewskiej, Marzeny Rusin, Marka Franusiaka i Wojciecha Wasylko - ćwiczyli angielski w kosmicznych okolicznościach.

Korytarz na 1 piętrze zamienił się salę narad w Cape Canaveral, a sale lekcyjne w statki międzyplanetarne.

Młodzi śmiałkowie mierzyli się z 12 wyzwaniami, z których każde ćwiczyło angielski w oryginalny, nieszablonowy sposób.

Był konkurs językowy i zadania Kahoot, prace plastyczne, matematyka oraz tworzenie legend po angielsku.

Były wybuchowe doświadczenia chemiczne, szaleństwa taneczno-wokalne na parkiecie i pełne napięcia testy na lęk wysokości i klaustrofobię w escape roomie.

14-godzinne zmagania zakończyły się w sobotę o 8 rano.

Wszyscy uczestnicy wylądowali bezpiecznie i otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

Mission complete!:) See you next year!