Dzień Osób z Afazją Rozwojową

2024-10-05

1 października obchodziliśmy Dzień Afazji Rozwojowej.

W naszej szkole uczy się wielu uczniów  z afazją, dlatego co roku w tym właśnie dniu zwracamy szczególną uwagę na trudności z jakimi się mierzą, ale też na ich talenty.

Hasłem przewodnim jest „Gdy głowa słowa chowa”, bo afazja rozwojowa to specyficzne zaburzenia rozwoju mowy i języka. Przygotowano więc gazetki, opisującą rodzaje afazji, jej objawy oraz informacje o tym, jak wpierać uczniów z takimi problemami.

Cała szkoła obchodziła ten dzień w wyjątkowy sposób. Jako że symbolem osób z afazją rozwojową jest elf, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, solidarnie z dziećmi i młodzieżą z afazją przebrali się za elfy.

Zorganizowano też konkurs na najciekawsze przebranie  „Elf - symbol osób z afazją”, który cieszył się sporym zainteresowaniem i pokazał kreatywność  uczniów, również tych z afazją.

Działania te  przyczynią się do lepszego zrozumienia osób z afazją, ale również są praktyczną lekcją tolerancji w myśl hasła: „Każdy inny - wszyscy równi”.