Certyfikat „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

2024-06-21

Przez cały rok szkolny dzieci w ramach zajęć świetlicowych uczestniczyły w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to największy ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś, w którym co roku bierze udział ponad 9 tys. przedszkoli i 5,5 tys. szkół podstawowych z całej Polski.

Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 10 milionów dzieci, w tym także uczniów naszej szkoły.

Celem programu było zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

Dzieci uczyły się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców.

Dzięki zaangażowaniu i systematycznej pracy uczniów, nasza szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający przyznanie tytułu „KUBUSIOWYCH PRZYJACIÓŁ NATURY”.