Ogólnopolski konkurs dla szkół "DRONIADA JUNIOR"

2024-06-11

W dniach 29.05.2024 i 04.06.2024 reprezentacja naszej szkoły z klasy 5b wraz z trójką rodziców i p. Sabiną Balon oraz p. Magdą Latusek brała udział w ogólnopolskim konkursie "Droniada - Junior" w Katowicach zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Ustawicznego - filii Politechniki Śląskiej w Rybniku. Nasi uczniowie rywalizowali w kategorii "Żaki", a jak im poszło przekonacie się czytając relację Mateusza z klasy 5b.

"Dnia 29 maja wraz z moimi kolegami i koleżankami wyruszyliśmy do Katowic na Droniadę. Był to półfinał, więc musieliśmy wypaść jak najlepiej. Pierwsza konkurencja polegała na jak najszybszym ominięciu dronem przeszkód i dotarciu do mety. Druga konkurencja była bardziej skomplikowana i polegała na zaprogramowaniu drona. Wypadliśmy bardzo dobrze i bez problemu dostaliśmy się do rozgrywek finałowych, które odbyły się 04 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W finale musieliśmy się wykazać dużymi umiejętnościami w programowaniu i sterowaniu dronem. Konkurencje finałowe były trudniejsze niż w półfinale ale ponownie sprostaliśmy wszystkim zadaniom. Zajęliśmy czołowe pozycje i z pucharami, medalami, dyplomami i wspaniałymi nagrodami (w tym dron dla naszej szkoły) wróciliśmy do naszej szkoły."

Wszystkim zaangażowanym - organizatorom, naszym uczniom, rodzicom oraz opiekunom - serdecznie dziękujemy i gratulujemy sukcesu.

Relacja z facebooka CKU

2 Relacja z facebooka CKU